Hakkari'deki terör saldırısı

Hakkari'deki terör saldırısı
Hakkari'deki terör saldırısı
- Kars Belediye Başkanı Karaçanta: - "Analarımızı yasa boğan, Mehmetçiğe, polislere kast eden, masumlara namlu çeviren teröristleri nefretle kınıyor ve lanetliyorum"

KARS (AA) - Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta ile   Türkiye Muharip Gaziler Derneği Sarıkamış Şube Başkanı Osman Zekeriya Gül, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde Dağlıca Tabur Komutanlığına gerçekleştirilen terör saldırısını kınadı.

Karaçanta, yaptığı yazılı açıklamada, anaların yasa boğulduğunu ve kan emici terör örgütünün yine iş başı yaptığını bildirdi.

Mehmetçiğe kalleşçe bir saldırı daha düzenlediğini ifade eden Karaçanta, şunları kaydetti:

"Kalleş Ermeni uşaklarının son günlerde yaptıkları alçakça saldırılar bağrımıza ateş gibi düştü. Hakkari'nin Çukurca ilçesi Dağlıca kesiminde teröristlerce gerçekleştirilen saldırı ve sonrasında çıkan çatışmada şehitlerimiz ve yaralılarımızın olduğu haberleri geliyor. Analarımızı yasa boğan, Mehmetçiğe, polislere kast eden, masumlara namlu çeviren teröristleri nefretle kınıyor ve lanetliyorum. Bu vesileyle aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, yaralı Mehmetçiklerimize de acil şifalar diliyorum."

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Sarıkamış Şube Başkanı Osman Zekeriya Gül de gazetecilere yaptığı açıklamada, son zamanda artan terör olaylarının ve hemen hemen her gün gelen şehit cenazelerinin toplumu derinden yaraladığını söyledi.

Yaşanan üzücü olaylarla ülkenin kan kaybettiğini biran önce toplumun bütün kesimlerinin katkılarıyla bu kanın durdurulması gerektiğini ifade eden Gül, şöyle konuştu:

"Çanakkale'de, Sarıkamış'ta, Kafkaslar'da, Galiçya'da, omuz omuza savaşan, yana yana şehit düşen, gazi olan bu yüce milletin huzurunu bozmaya kalkan fitnelere fırsat vermemeliyiz. Biz her zaman büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ün söylediği; 'Yurtta sulh, cihanda sulh' ilkesiyle barıştan yana tavır koyup asla savaşı istememiş bir toplumuz. Bu manada ülkemizin dört bir tarafına her gün ateş düşmesine, ocakların sönmesine artık yüreğimiz dayanmıyor. Ne yapılacaksa biran önce yapılsın. Silahların susması barış ortamının çok acil olarak tesis edilmesi için üzerimize düşen her göreve hazırız."