Hakkari'deki terör saldırısı

Hakkari'deki terör saldırısı
Hakkari'deki terör saldırısı
- Saldırıda şehit olan askerlerden Piyade Uzman Çavuş Hançer'in naaşı havayoluyla Kars'a getirildi - Askeri törenle karşılanan cenaze, daha sonra defnedilmek üzere Ardahan'ın Göle ilçesine gönderildi

KARS (AA) - Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen patlayıcının zırhlı araçların geçişi esnasında infilak ettirilmesi sonucu şehit olan 16 askerden Piyade Uzman Çavuş Tayfur Hançer'in naaşı havayoluyla Kars'a getirildi.

Hançer'in naaşını, Kars Harakani Havalimanı'nda düzenlenen askeri törenle Vali Günay Özdemir, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Avcı, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kınay, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, askeri erkan ve vatandaşlar karşıladı.

Uçaktan tören mangasınca alınan Türk bayrağına sarılı şehidin naaşı, Ardahan Belediyesine ait cenaze aracına kadar omuzlarda taşındı. Bu sırada şehidin eniştesi Nurettin Karakoç da askerlerle birlikte naaşa omuz verdi.

Şehidin yakınları, töreni gözyaşlarıyla izledi. Şehit Piyade Uzman Çavuş'un  kız kardeşi Sunay Hançer, "Onu bana gösterin" diye ağladı. 

Şehit Hançer'in naaşı daha sonra babası Selahattin Hançer'in de bindiği cenaze aracıyla defnedilmek üzere memleketi Ardahan'ın Göle ilçesine gönderildi.