Haydar Aliyev'in 92. doğum yıl dönümü

Haydar Aliyev'in 92. doğum yıl dönümü
Haydar Aliyev'in 92. doğum yıl dönümü
KARS (AA) - Azerbaycan'ın Kars Başkonsolosu Ayhan Süleymanlı, Azerbaycan'ın merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in doğumunun 92. yıl dönümü...

KARS (AA) - Azerbaycan'ın Kars Başkonsolosu Ayhan Süleymanlı, Azerbaycan'ın merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in doğumunun 92. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Süleymanlı mesajında, Azerbaycan tarihinin 30 yılı aşkın bir döneminin Haydar Aliyev ismi ile kopmaz bağlarla bağlı olduğunu belirtti.

Bu yıllar zarfında halkın toplumsal, siyasal, ekonomik ve kültürel yaşamındaki gelişmelerde hep Haydar Aliyev'in isminin geçtiğini ifade eden Süleymanlı, şunları kaydetti:

"Haydar Aliyev, yönetimde bulunduğu süre boyunca ülkenin kalkınması için hep uğraştı. Onun zengin kültürü, büyük tarihi geçmişi ile her zaman gurur duydu, gelecek kuşaklarının kaderi ile kaygılandı. Onun sayesinde Azerbaycan, bir devlet olarak tarihin zor dönemeçlerinden ve sınavlarından geçti. Azerbaycan ile Türkiye ilişkilerinde Haydar Aliyev'in büyük rolü ve katkısı var. Ulu Önderimizin 'Biz bir millet iki devletiz' sözleri hem Türkiye'de hem Azerbaycan'da iki ülke arasındaki ilişkilerin tarihçesini, bugününü ve gelişme doğrultularını net bir biçimde ifade eden en mükemmel formül olarak görülmektedir. Seçkin siyaset ve devlet adamı, Azerbaycan halkının kayıtsız şartsız lideri olarak bilinen Haydar Aliyev hayatta iken canlı efsaneye dönüştü. 10 Mayıs umumilli liderimizin doğum günüdür. Bu aziz günde onu saygı ile anıyor ve Allah'tan rahmet diliyoruz."


  ETİKETLER:

  Azerbaycan

  ,

  Türkiye

  ,

  Zengin

  ,

  ülke

  ,

  siyaset

  ,

  zaman