Haydar Aliyev'in ismi Kars'ta bir caddeye verildi

Haydar Aliyev'in ismi Kars'ta bir caddeye verildi
Haydar Aliyev'in ismi Kars'ta bir caddeye verildi
KARS (AA) - Kars Belediye Meclisinin aldığı kararla Ordu Caddesinin ismi, Haydar Aliyev Caddesi olarak değiştirildi.Kars Azerbaycan Kültür ve...

KARS (AA) - Kars Belediye Meclisinin aldığı kararla Ordu Caddesinin ismi, Haydar Aliyev Caddesi olarak değiştirildi.

Kars Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneğinden yapılan yazılı açıklamada, Ordu Caddesine Azerbaycan'ın merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in isminin verilmesinden dolayı Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta ve meclis üyelerine teşekkür edildi.

Merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in isminin çok sayıda ülkenin şehirlerinde anıldığı ve yaşatıldığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Dost ve kardeş ülke olan Türkiye Cumhuriyeti'nde umum milli lider Haydar Aliyev'in ismi parklar, heykeller, büstler, kültür merkezleri, bilgi ve araştırma merkezleri ile yaşatılmıştır. Azerbaycan ve Türkiye Cumhuriyetleri arasında derin tarihi köklere sahip, dostane ve kardeşçe ilişkilere, güven ve samimiyete dayanarak, Aliyev'in ismini yaşatmak ve anmak adına alınan kararı dernek olarak büyük bir memnuniyetle karşılıyoruz. Kardeş Azerbaycan ile Türkiye Cumhuriyetleri arasındaki dostluğa katkılarından dolayı Karaçanta ve meclis üyelerine teşekkür ediyoruz."