HDP'li milletvekilinin PKK'ya erzak götürdüğü iddiası

HDP'li milletvekilinin PKK'ya erzak götürdüğü iddiası
HDP'li milletvekilinin PKK'ya erzak götürdüğü iddiası
- HDP Kars Milletvekili Şafak Özanli ile beraberindeki 7 kişinin, bölücü terör örgütü PKK'nın Kağızman-Digor kırsalındaki üyelerine gıda ve yaşam malzemesi götürdüğü iddia edildi - Digor ilçesi çıkışında 3 araç içerisindeki malzemelerle yakalanan şüphelilerden Özanli, yapılan kimlik tespitinde milletvekili dokunulmazlığına sahip olmasının belirlenmesi üzerine serbest bırakıldı - Savcılık sorgularının ardından sulh ceza mahkemesine sevk edilen diğer şüpheliler de tutuksuz yargılanmak üzere salıverildi

KARS (AA) - HDP Kars Milletvekili Şafak Özanli'nin, beraberindeki 7 kişiyle Kağızman ve Digor kırsalındaki bölücü terör örgütü PKK mensuplarına gıda ve yaşam malzemesi götürdüğü iddia edildi.

Alınan bilgiye göre, "Digor ilçe merkezindeki bir marketten bölücü terör örgütüyle bağlantılı 8 kişinin yüklü miktarda gıda ve ihtiyaç malzemesi satın alındığı" yönünde yapılan ihbar üzerine, emniyet güçleri ilçe çıkışında önlem aldı.

İlçe Emniyet Amirliği ekiplerince durdurulan 3 araçta yapılan aramada, "Kağızman ve Digor kırsalındaki bölücü terör örgütü PKK mensuplarına götürüldüğü" değerlendirilen çuvallar içerisinde ekmek, meyve, yağ ve temizlik maddesi gibi çeşitli malzemeler ele geçirildi.

- Emniyete götürülen şüphelilerden biri milletvekili çıktı 

Araçlarda bulunan 8 kişi, ifadelerinin alınması için Digor İlçe Emniyet Amirliğine götürüldü. Burada yapılan kimlik tespitinde şüphelilerden birinin HDP Kars Milletvekili Şafak Özanli olduğu ortaya çıktı. Özanli, milletvekili dokunulmazlığına sahip olması nedeniyle hakkında herhangi bir işlem yapılmadan serbest bırakıldı. 

Savcılık talimatıyla gözaltı işlemi uygulanan diğer şüpheliler ise emniyet ve adliyede alınan ifadelerinin ardından sevk edildikleri sulh ceza hakimliğince tutuksuz yargılanmak üzere salıverildi.