"Hünerli Ellerle Yeşeren Umutlar" Projesi

"Hünerli Ellerle Yeşeren Umutlar" Projesi
"Hünerli Ellerle Yeşeren Umutlar" Projesi
KARS (AA) - Arpaçay ilçesinde bakır işlemeciliği kursuna katılan kadınlar, ürettikleri ürünleri satışa sunmak üzere iş yeri açtı.Arpaçay Kaymakamlığı...

KARS (AA) - Arpaçay ilçesinde bakır işlemeciliği kursuna katılan kadınlar, ürettikleri ürünleri satışa sunmak üzere yeri açtı.

Arpaçay Kaymakamlığı tarafından yöredeki kadınlara katkı sağlamak ve unutulan bakırcılık sanatını canlandırmak amacıyla bir yıl önce Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan bakır işlemeciliği kursu meyvelerini vermeye başladı.

''Hünerli Ellerle Yeşeren Umutlar'' adlı Sosyal Destekleme (SODES) projesiyle bir yıl boyunca desteklenen kursta bakır işlemeyi öğrenen 3 kadın , ürünlerini satışa sunmak için Kars'ta iş yeri açtı.

İş yerinde el emeği göz nuruyla yapılan kahve takımı, semaver, duvar saati, duvar panosu, vazo, sürahi, isimlik, şekerlik gibi hediyelik eşyalar, müşterilerin beğenisine sunuluyor.

"Hünerli Eller Bakır İşlemeciliği ve Hediyelik Eşya" adlı iş yerinin açılışını Vali Vekili Akif Pektaş ve Kaymakam Faruk Erdem yaptı.

Açılışa çok sayıda vatandaş katıldı.


  ETİKETLER:

  Kaymakam

  ,

  Kahve

  ,

  Kadın

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  sosyal

  ,

  iş yeri