Kağızman'da elektrik sıkıntısı

Kağızman'da elektrik sıkıntısı
Kağızman'da elektrik sıkıntısı
KARS (AA) - Kağızman ilçesinde yaşanan elektrik kesintileri tepkiye neden oldu.Kağızman Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Nurullah Karaca, yaptığı...

KARS (AA) - Kağızman ilçesinde yaşanan elektrik kesintileri tepkiye neden oldu.

Kağızman Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Nurullah Karaca, yaptığı açıklamada, ilçe merkezinin aylardır karanlığa mahkum olduğunu ileri sürdü. 

Karaca, "Esnaflarımız  akşam karanlık çöktüğü anda yerlerini kapatmak zorunda kalıyor. Kağızman hayalet şehri andırıyor. TEDAŞ yetkilileri keyfi davranıyor ve vatandaşın şikayetini dikkate almıyor. Borcu birgün geciken garibanın elektiriği keserken, binlerce lira borcu olanlara dokunulmuyor. Buna yetkililerin el atmasını istiyorum. Karanlıktan faydalanıp her hangi bir esnafımızın dükkanına birşey olursa, bunun hesabını kim verecek" dedi.

Mahalle muhtarları ve vatandaşlar da, yetkililerin kendilerini görmezden geldiğini iddia ederek, "Kağızman'da ilçedeki birçok sokak ve caddede lambalar yanmıyor. Mahallelerimiz karanlıkta. Sokak köpekleri çocuklarımıza saldıracak diye korkuyoruz. Akşamları dışarıya çıkamaz olduk" diye konuştu.