"Kar kaplanları"nın zorlu mesaisi

"Kar kaplanları"nın zorlu mesaisi
"Kar kaplanları"nın zorlu mesaisi
- Kars'ta etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşım sağlanamayan köy yollarında çalışma başlatan karla mücadele ekipleri, yollardaki kar yığınlarını temizlemek için büyük çaba gösteriyor

KARS (AA) - Kars İl Özel İdaresine bağlı karla mücadele ekipleri, kentte yaşanan elverişsiz hava koşulları nedeniyle kapanan köy yollarında çalışmalarını sürdürüyor.

İl Özel İdaresi tarafından vatandaşların kış döneminde yaşadığı mağduriyeti gidermek için 24 saat görevlerinin başında olan "kar kaplanları", köy yollarını ulaşıma kapatan metrelerce yükseklikteki kar yığınlarını temizlemek için büyük çaba gösteriyor.

Yollarının bir an önce açılması için asılsız ihbarlarda bulunan vatandaşlara rağmen görevlerini en iyi şekilde yapmanın gayreti içinde olan karla mücadele ekipleri, özellikle yağışın etkisini yitirdiği bölgelerde tüm zorluklara göğüs görerek köylülerin imdadına koşuyor.

İl Özel İdaresi merkez ekip şefi Güven Bayhan, gazetecilere yaptığı açıklamada, kentte üç günden bu yana fırtınanın etkili olduğunu belirterek, buna rağmen yol açma çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

Vatandaşın mağduriyetini gidermek için ekipleriyle 24 saat göreve hazır olduklarını ifade eden Bayhan, "Bazı bölgelerde çığ tehlikesi var. Bu nedenle buralarda çalışma yapamıyoruz. Tehlike geçtikten sonra bu köylerimizi de ulaşacağız" dedi.

Bayhan, özellikle sürücülerin dikkatli olması gerektiğini bildirerek, şunları kaydetti:

"Biz köy muhtarlarımızdan doğru bilgi istiyoruz. Acil olmayan durumlarda hava muhalefeti varken lütfen asılsız ihbarlarla araçlarımızı yola çıkarmasınlar. Acil bir durum olduğu zaman yolları açmaya hazırız. Köy muhtarları, 156 jandarma ve 112 birimlerinin ihbarlarını en kısa zamanda değerlendirmeye çalışıyoruz. Sürücüler de kötü hava koşullarında yola çıkmasınlar. Araçlarına mutlaka zincir taksınlar."


  ETİKETLER:

  Köy

  ,

  Hava

  ,

  jandarma

  ,

  kış

  ,

  zaman

  ,

  kar