Karayolları işçilerinde kadro sevinci

Karayolları işçilerinde kadro sevinci
Karayolları işçilerinde kadro sevinci
- Kars ve Bingöl'de taşeron işçileri, Başbakan Davutoğlu'nun açıkladığı kadro müjdesini yol bakım çalışması yaparken aldı

KARS/ BİNGÖL  (AA) - Kars ve Bingöl'de karayollarında görevli taşeron işçileri, Başbakan Davutoğlu'nun açıkladığı kadro müjdesini yol bakım çalışması yaparken aldı. 

Karayolları Kars 18. Bölge Müdürlüğüne bağlı Sarıkamış 181.Karayolları Bakım şefliğine bağlı taşeron işçileri, kadro almanın sevincini yaşadı.

Haberi, Kars-Sarıkamış yolunda bakım çalışması yaparken alan işçiler, mutluluklarını dile getirdi ve Başbakan Ahmet Davutoğlu 'na teşekkür etti.

Silindir operatörü Nazir Çiftçi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 12 yıldır kadro beklediğini belirterek, "Çok sevinçliyiz. Kışın karla mücadele, yazın yol yapımında çok zor koşullarda hizmet ediyoruz. Bundan sonra da bu hizmete devam edeceğiz. Sayın Başbakanımıza, sendikamıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz, Allah hepsinden razı olsun" diye konuştu.

4 çocuğu üniversitede eğitim gören Gıyasettin Çağay da, duygularını, ''Allah Başbakanımızdan ve emeğimizi savunanlardan razı olsun. Bütün taşeron işçilerin kadro alıp bu çileden kurtarılacağını ümit ediyorum'' sözleriyle dile getirdi.

Greyder Operatörü Abdullah İnal ise, "Başkanımıza sonsuz teşekkürler, darısı kadro alamayanların başına olsun" dedi.

-''Çifte mutluluk yaşıyoruz''

Kadro haberini Bingöl'de karayolunda yol bakım çalışması sırasında alan işçiler de mutluluklarını ifade etti.

Asfalt plenti operatörü Kadri Ensari, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 10 yıldır taşeron işçisi olduğunu, yıllar sonra kadroya kavuşmanın sevincini yaşadığını dile getirerek, "Emeği geçenlere, Başbakanımıza ve sendika başkanlarımıza teşekkür ediyoruz'' ifadesini kullandı.

Kepçe operatörü Mehmet Şahin Cana da, sevincini ''1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü öncesi çifte mutluluk yaşadık" sözleriyle dile getirdi. 

Nazım Doğu ise yıllardır işten atılma endişesi taşıdıklarını belirterek, iş güvencesine kavuştukları için Başbakan Davutoğlu'na teşekkür etti.