Kars Belediyesi kışa hazır

Kars Belediyesi kışa hazır
Kars Belediyesi kışa hazır
KARS (AA) - Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, kış mevsimine araç donanımı ve personelleriyle hazır olduklarını bildirdi.Karaçanta, yaptığı...

KARS (AA) - Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, kış mevsimine araç donanımı ve personelleriyle hazır olduklarını bildirdi.

Karaçanta, yaptığı yazılı açıklamada, meteorolojinin uyarılarını hemen dikkate alarak kış aylarında kar ve don olaylarına karşı mücadele etmek için gerekli hazırlıkların tamamladığını belirtti.

Kar yağışı ve sonrası oluşabilecek buzlanmalara karşı 3 greyder, 4 kepçe, 1 tuzlama aracı, 4 kamyon olmak üzere toplam 12 iş makinesi ve karla mücadele için de 90 personelin görev alacağını ifade eden Karaçanta, şunları kaydetti:

"Acil müdahale ekipleri ve araç parkımız ile halkımızın sorunsuz bir kış dönemi geçirmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Yoğun kar yağışı sonucu yaşanabilecek don ve buzlanma olaylarına karşı ise belediye olarak solüsyon ve tuz stoku hazırladık. Belediye olarak tüm ekip ve donanımızla kışa hazırız.''