Kars Belediyesi'nden bağlama, gitar ve resim kursu

Kars Belediyesi'nden bağlama, gitar ve resim kursu
Kars Belediyesi'nden bağlama, gitar ve resim kursu
KARS (AA) - Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, vatandaşların sosyal ve kültürel etkinliklere katılımını artırmak amacıyla ücretsiz bağlama,...

KARS (AA) - Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, vatandaşların sosyal ve kültürel etkinliklere katılımını artırmak amacıyla ücretsiz bağlama, gitar ve resim kursu başlattıklarını söyledi.

Karaçanta, gazetecilere yaptığı açıklamada, kursların Kars Belediyesi Namık Kemal Kültür Evi'nde her gün 08.00-17.00 saatlerinde verileceğini söyledi.

Vatandaşların gün içerisinde boş vakitlerini değerlendirebilmeleri için belediyenin ücretsiz olarak bağlama, gitar ve resim kurslarının açıldığını belirten Karaçanta, "İlk günden itibaren insan odaklı çalışmalarımız devam ediyor. Sosyal ve kültürel açıdan kalkınmışlığı geliştirebilmek için değerlerimize sahip çıkmamız gerekiyor. Kültürel değerlerimizin yoğun olduğu bir bölgede bulunmamız bu değerleri yaşatmamız anlamında biz yerel yöneticilere de farklı bir misyon kazandırmaktadır. Biz de bu misyon doğrultusunda belediyecilik çalışmalarımızın temelinde insan odaklı çalışmalarımıza ağırlık verdik" diye konuştu.