Kars göllerini balıklandırma çalışmaları

Kars göllerini balıklandırma çalışmaları
Kars göllerini balıklandırma çalışmaları
KARS (AA) - Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce Aygır Gölü ile Kağızman'daki Deniz Gölü'ne pullu sazan yavruları bırakıldı.Gıda, Tarım ve...

KARS (AA) - Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce Aygır Gölü ile Kağızman'daki Deniz Gölü'ne pullu sazan yavruları bırakıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, yaptığı açıklamada, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın  "Balıklandırma Projesi" kapsamında  Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretme ve Eğitim Enstitüsü'nden getirilen pullu sazan yavrularının Aygır ve Deniz göllerine bırakılarak balıklandırma çalışması yapıldığını söyledi.

Kentteki amatör ve ticari amaçlı balıkçılık yapan vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyaran Düzgün, ''15 Ağustos tarihinde av sezonu açılacak. Balıkçıların mevzuata uygun hareket etmeleri gerekmektedir. Balıkçılar pullu sazan yavrularına zarar vermemeli. Balıkçıların avlanma sezonunda açtıkları ağ delik genişliğinin büyük olmasına özellikle dikkat etmeleri gerekiyor. Kars'ta bulunan göllerde balıklandırma faaliyetlerini geliştirmeye yönelik çalışmalarımız aralıksız devam edecek" dedi.