Kars İşgücü Piyasası Analizi

Kars İşgücü Piyasası Analizi
Kars İşgücü Piyasası Analizi
KARS (AA) - Kars'ta, İstihdam İçin Eğitim ve Koordinasyon Projesi (İSKEP) kapsamında Kars İşgücü Piyasası Analizi'nin sonuçları düzenlenen...

KARS (AA) - Kars'ta, İstihdam İçin Eğitim ve Koordinasyon Projesi (İSKEP) kapsamında Kars İşgücü Piyasası Analizi'nin sonuçları düzenlenen toplantıyla açıklandı.

Dezavantajlı bireylerin istihdam edilmesinin önündeki engelleri ortadan kaldırmak ve daha kolay şekilde istihdam edilebilmelerini sağlamak hedefiyle yürütülen proje kapsamında 10 ilde, 12 belediyeyle iş gücü piyasası analizleri gerçekleştirildi. 

Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, yaptığı açıklamada, proje içinde kentteki engelli, şiddet mağduru kadın  ve çocukların da yer aldığını aktardı. 

Hizmet kalitesinin artırılması gerektiğini vurgulayan Karaçanta, "Kars'ta öncelikle engelliler, şiddet mağdurları ve çocuklar vardı. Bundan sonra ki aşamada da madde bağımlılarını da katarak bunlarla mücadele edeceğiz. Bu projedeki en hassas konu engellilerle ilgili dezavantajlı gruplarla ilgili ön yargının kaldırılması. Bu çalışmalarımız hızla devam etmektedir" dedi. 


  ETİKETLER:

  şiddet

  ,

  Belediye

  ,

  Kadın

  ,

  Proje

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  engelli

  ,

  hizmet