Kars Serbest Bölgesi için değerlendirme toplantısı yapıldı

Kars Serbest Bölgesi için değerlendirme toplantısı yapıldı
Kars Serbest Bölgesi için değerlendirme toplantısı yapıldı
KARS (AA) - Kars'ta kurulması planlanan serbest bölge için değerlendirme toplantısı yapıldı.Serhat Kalkınma Ajansı'nda (SERKA), AK Parti Kars...

KARS (AA) - Kars'ta kurulması planlanan serbest bölge için değerlendirme toplantısı yapıldı.

Serhat Kalkınma Ajansı'nda (SERKA), AK Parti Kars Milletvekili Mehmet Uçum, Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, akademisyenler ve işadamlarının katılımıyla yapılan toplantıda, kurulması planlanan Kars Serbest Bölgesi ele alındı. 

Uçum, toplantıda yaptığı konuşmasında, serbest bölgenin Kars ekonomisine büyük katkı sağlayabileceğini ancak Kars'ın mevcut şartları nedeniyle yatırım kararının iyi bir plan ve detaylı hazırlık aşamasından sonra verilmesi gerektiğini söyledi. 

KAÜ ve SERKA'nın bu konuda yaptığı çalışmanın önemine değinen Uçum, yapılan bu çalışmanın Kars Serbest Bölgesi'nin ayakları yere basan doğru bir yatırım olarak şekillenmesine büyük katkı sağlayacağını belirtti.

Toplantıda, SERKA Planlama Birim Başkanı Evren Demir tarafından  Türkiye 'deki serbest bölgelerin yapısı, serbest bölgelerin mevcut durumu ve Kars ilinde serbest bölge kurulumunda dikkat edilmesi gerekenler konusunda sunum yapıldı.