Kars'a 25 uzman doktor atandı

Kars'a 25 uzman doktor atandı
Kars'a 25 uzman doktor atandı
ERZURUM (AA) - AK Parti Kars Milletvekilleri Yunus Kılıç ile Ahmet Arslan, Kars'a farklı branşlarda 25 uzman doktor ataması yapıldığını...

ERZURUM (AA) - AK Parti Kars Milletvekilleri Yunus Kılıç ile Ahmet Arslan, Kars'a farklı branşlarda 25 uzman doktor ataması yapıldığını bildirdi.

Kılıç ve Arslan, yaptıkları yazılı açıklamada, Sağlık Bakanlığıyla yaptıkları görüşmeler ve girişimleri neticesinde Kars Harakani başta olmak üzere, Selim Abdulhadi Cihangir , Kağızman ve Sarıkamış devlet hastanelerine, 17 branşta 25 uzman doktor atandığını ve bu doktorların bir haftaya kadar görevlerine başlayacaklarını belirtti.

Kars ve ilçelerindeki hastanelerde boş bulunan ve ihtiyaç duyulan uzman doktor kadrolarına vakit kaybetmeden yaptırılan bu atamalarla, hizmetin kalitesinin artacağı kaydeden vekiller, açıklamalarında, "Böylece hemşehrilerimiz hastalarını farklı illere götürmenin verdiği maddi ve manevi sıkıntılardan kurtulacak. Bu atamalarla Kars'ın nüfusa göre, en çok uzman doktora sahip il olmasını da hedeflemekteyiz" ifadelerine yer verdi.