Karslı öğrencilere giyim yardımı

Karslı öğrencilere giyim yardımı
Karslı öğrencilere giyim yardımı
KARS (AA) - Kars, Ardahan, Iğdır Kalkınma Vakfı üyesi kadınlar, kentte eğitim gören 123 öğrenciye kıyafet yardımında bulundu.Vakfın onursal başkanı...

KARS (AA) - Kars, Ardahan, Iğdır Kalkınma Vakfı üyesi kadınlar, kentte eğitim gören 123 öğrenciye kıyafet yardımında bulundu.

Vakfın onursal başkanı Yıldız Laçinel ve vakıf üyeleri, Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta ile Cumhuriyet İlk ve Ortaokulu'ndaki öğrencileri ziyaret etti.

Laçinel ile beraberindeki kadın üyeler, 123 öğrenciye içinde bere, atkı, mont ve bot bulunan yardım paketlerini dağıttı.

Belediye Başkanı Karaçanta, kadınların çok anlamlı bir işe imza attıklarını belirterek, bu tür yardımların öğrencileri mutlu ettiğini söyledi.

Çocukların yarının teminatı olduğunu ifade eden Karaçanta, " Bugün eğer bizler de bir yerdeysek bu çocukların oturduğu sıralardan geçerek buralara geldik. Bizlerin ayakta durmasını sağlayan sizin gibi yardımseverlerdir. Desteklerinizden ötürü çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Laçinel de yardım paketlerinin vakfın 15-20 annesinin girişimleriyle hazırlandığını bildirerek, bunun bir kıvılcım olduğunu ve sonraki günlerde yardımların devam edeceğini dile getirdi.

Bir ay sonra da yardımseverleri Kars'a getireceklerini dile getiren Laçinel, "Hepimiz gönüllüyüz. Kars'a ne yapsak yeridir, hakkıdır. Burada yetiştik, buranın havasıyla, suyuyla... İnşallah bundan sonra daha büyük işler yapmaya çalışacağız. Şimdiye kadar daha çok eğitim kurumları yaptık. Erkek arkadaşlar kusura bakmasın, hedefimiz daha çok kız çocuklarına el uzatmak. Ana eğitimli olursa ülke hakikaten farklı olur. Onun için kız çocuklarının eğitimine ağırlık veriyoruz" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Ardahan

  ,

  Iğdır

  ,

  Belediye

  ,

  Bugün

  ,

  Erkek

  ,

  Kız

  ,

  Kadın

  ,

  ülke

  ,

  eğitim