Kars'ta araçların teröristlerce ateşe verilmesi

Kars'ta araçların teröristlerce ateşe verilmesi
Kars'ta araçların teröristlerce ateşe verilmesi
- Kağızman ilçesinde yol kesen ve 13 aracı yakan terör örgütü mensuplarının 9 tır şoförünü götürdükleri dere kenarında bir süre alıkoyduktan sonra serbest bıraktığı belirtildi - Görgü tanığı otobüs şoförü: - "Silahlı kişiler tarafından önümüz kesildi. Araç yolcu otobüsü olduğu için biraz geri çıkarmamızı istediler, biz de geri çıktık. Daha sonra tırları ateşe verdiler, yaktılar"

KARS (AA) - Kağızman ilçesinde yol kesen ve 13 aracı ateşe veren terör örgütü üyelerinin, bir süre alıkoydukları tır şoförlerini örgüt  propagandası yaptıktan sonra serbest bıraktığı belirtildi.

Terör örgütü PKK mensubu yaklaşık 30 kişinin, Kağızman-Iğdır-Erzurum karayolunun Çayarası köyü Zeraphane mevkisinde araçları ateşe vermesinin ardından ekili arazi ve bölgedeki otların da tutuştuğu bildirildi.

Terör örgütü üyelerinin, araçlarından indirdikleri 9 tır şoförünü götürdükleri dere kenarında bir süre alıkoyduğu, örgüt propagandası yaptıktan sonra serbest bıraktığı belirlendi.

Durdurdukları yolcu otobüslerindeki yolculara da terör örgütü propagandası yapan teröristlerin, bazı otobüslerin bölgeden geçmesine izin vermediği, Iğdır'dan İstanbul 'a giden birini geri döndürdüğü öğrenildi.

-"Araçlarımızı ateşe verdiler"

Olayın görgü tanığı bir otobüs şoförü, yollarının eli silahlı kişiler tarafından kesildiğini belirterek, "Araç yolcu otobüsü olduğu için biraz geri çıkarmamızı istediler, biz de geri çıktık. Daha sonra tırları ateşe verdiler, yaktılar" dedi.

Teröristlerce aracı yakılan tır şoförlerinden biri de eli silahlı grup tarafından durdurulduğunu ifade ederek, "Telefonlarımızı ve kimliklerimizi elimizden aldılar. 'İnin araçtan' dediler, herkesi indirdiler. 'Biz araç yakacağız, özellikle tır yakacağız' dediler. Sonra da araçlarımızı yaktılar" diye konuştu. 

Bir diğer tır şoförü de aracının kayısı yüklü olduğunu kaydederek, yaşadıklarını "(Tır şoförleri ayrılsın) dediler. Bizi aşağıda derenin dibine topladılar, sonra da araçlarımızı ateşe verdiler" sözleriyle aktardı.

Kağızman ilçesinde yol kesen bölücü terör örgütü PKK mensupları, Kağızman-Iğdır-Erzurum karayolunun Çayarası köyü Zeraphane mevkisinde durdurdukları 8 tır, bir LPG tankeri, 2 pikap ve 2 otomobili ateşe vermişti.


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  İstanbul

  ,

  Iğdır

  ,

  örgüt

  ,

  LPG