Kars'ta araçların teröristlerce ateşe verilmesi

Kars'ta araçların teröristlerce ateşe verilmesi
Kars'ta araçların teröristlerce ateşe verilmesi
- Kağızman ilçesinde yol kesen bir grup teröristin aralarında tırlarında bulunduğu 13 aracı ateşe vermesinin ardından karayolunda ulaşım kontrollü sağlanıyor

KARS (AA) - Kars'ın Kağızman ilçesinde yol kesen teröristlerin aralarında meyve ve sebze yüklü tırların da bulunduğu 13 aracı ateşe vermesinin ardından karayolunda ulaşım kontrollü sağlanıyor.

Terör örgütü PKK mensubu yaklaşık 30 teröristin, gece saatlerinde Kağızman-Iğdır-Erzurum karayolunun Çayarası köyü Gavalık Tepe mevkisinde durdurarak ateşe verdiği araçlar, günün ilk ışıklarıyla yol kenarına çekildi.

 Ulaşımın kontrollü sağlandığı karayolunda araç sahipleri de bölgeye gelerek yanan araçları olay yerinden kaldırmaya başladı.

Yeğenine ait yanan aracı götürmek için olay yerine gelen Sulhettin Alkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu tür saldırıların olmamasını arzu ettiklerini belirterek, devletin de bu saldırılara karşı bir çare bulması gerektiğini söyledi.

Alkan, herkesin kardeşçe yaşaması gerektiğini bildirerek, "Bizim sonumuz ne olacak? Biz nereye gideceğiz, biz nereye kaçacağız? Suriye gibi olmayalım. Türk vatandaşı gibi yaşayalım" diye konuştu.

Bu arada  jandarma özel harekat timleri de teröristlerin yakalanması için bölgede operasyonlarını sürdürüyor.