Kars'ta, asansörler denetimden geçirilecek

Kars'ta, asansörler denetimden geçirilecek
Kars'ta, asansörler denetimden geçirilecek
KARS (AA) - Kars Belediyesi ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında "Asansör Periyodik Kontrol Hizmeti" protokolü imzalandı.Kars...

KARS (AA) - Kars Belediyesi ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında "Asansör Periyodik Kontrol Hizmeti" protokolü imzalandı.

Kars Belediyesi'nden yapılan açıklamada, protokolün TSE Iğdır temsilcisi Arif Vural ile belediye başkanı Murtaza Karaçanta arazında imzalandığı bildirildi.

Protokol kapsamında kentteki tüm asansörlerin yıllık kontrollerinin belediye denetiminde TSE tarafından gerçekleşeceğine değinilen açıklamada, şöyle denildi:

"Yapılan protokolde asansör yıllık kontrol bedeli KDV hariç 144 lira olarak belirlenmiştir. Yıllık kontrol faaliyeti 1 Mart 2015 tarihinden itibaren başlayacaktır. Asansörün veya asansörlerin kontrolü sonucunda hazırlanan raporun, Türk Standartları Enstitüsü Iğdır il temsilciliğinden alınması zorunludur. Anılan yönetmelik, bu raporda asansöre ilişkin can ve mal güvenliğini ilgilendiren eksik ve hatalar varsa giderilmesini zorunlu kılmakta ve giderilene dek asansörün işletilmesine izin vermemektedir."


  ETİKETLER:

  Iğdır

  ,

  KDV

  ,

  Belediye

  ,

  Protokol

  ,

  Asansör

  ,

  lira

  ,

  2015