Kars'ta "Fidan Bizden, Dua Sizden" kampanyası

Kars'ta "Fidan Bizden, Dua Sizden" kampanyası
Kars'ta "Fidan Bizden, Dua Sizden" kampanyası
ERZURUM (AA) - Kars Belediyesince başlatılan ''Fidan Bizden, Dua Sizden'' kampanyası kapsamında Karadağ mezarlığına 3 bin çam fidanı dikildi.Fidan...

ERZURUM (AA) - Kars Belediyesince başlatılan ''Fidan Bizden, Dua Sizden'' kampanyası kapsamında Karadağ mezarlığına 3 bin çam fidanı dikildi.

Fidan dikimi töreninde konuşan Kars Valisi Günay Özdemir, mezarlıkların ağaçlandırılması hususunda belediyeye her türlü desteği vereceklerini söyledi.

Bayrampaşa Mahallesi'ndeki kentsel dönüşümün ardından yapılan ağaçlandırma çalışmasıyla çevrenin yeşillendiğini belirten Özdemir, ''Bunun devam etmesi için bu bölgede yaşayan mahalle halkımızın da bundan sonra bu çalımlara destek vermesi gerekir. Başkanımız tüm alanların ağaçlandırılması için çalışmalarına devam edecek. Bu konuda Orman İşletme Müdürlüğü olarak bizde her türlü desteği vereceğiz. Ağaç ve ağaç dikme konusunda ne gerekiyorsa yardımcı olacağız'' dedi.

Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta ise kampanyanın sonraki süreçte tüm mezarlıkları kapsayacak şekilde devam edeceğini ifade etti.

Kars'ı yeşillendirmekte kararlı olduklarını dile getiren Karaçanta, belediye olarak yeşillendirme çalışmasına öncülük ettiklerini ve çalışmalara devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Ardından Vali Özdemir ile Başkan Karaçanta, çam fidanı dikerek, can suyu verdi.

Törene katılan vatandaşlar da yakınlarının mezarlarının etrafına çam fidanı dikti.


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  orman

  ,

  başkan