Kars'ta İl Spor Merkezleri kayıtları başladı

Kars'ta İl Spor Merkezleri kayıtları başladı
Kars'ta İl Spor Merkezleri kayıtları başladı
KARS (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, 25 spor branşında ücretsiz hizmet verecek İl Spor Merkezlerine kayıtlar başladı.5-18...

KARS (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, 25 spor branşında ücretsiz hizmet verecek İl Spor Merkezlerine kayıtlar başladı.

5-18 yaş gurubundaki öğrencilere, futbol , basketbol, tenis, voleybol, muay thai, kick boks ve tekvando başta olmak üzere 25 branşta hizmet verecek İl Spor Merkezleri 29 Haziran'da açılacak.

Spor branşlarına kayıt yaptırmak isteyenler, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne başvurabilecek.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürsel Polat, yaptığı açıklamada, geçen yıl merkezlere yoğun ilginin olduğunu anımsattı.

İl Spor Merkezlerinde çocuklar sporun yanı sıra sevgiyi, dostluğu, barışı öğrendiğini ifade eden Polat, "Kars'ta sporla tanışmamış çocukları sporla tanıştırmak istiyoruz. Ayrıca engellilere yönelik Engelliler İl Spor Merkezlerini açıyoruz. İl Spor Merkezlerinde antrenörlerin 'Engelleri Aşıyor' Projesi ile engelli bireylerin sosyal yaşama erişimini sağlamayı ve Paralimpik Oyunlar için alt yapıyı oluşturacak sporcuların yetiştirilmesini hedefliyoruz'' diye konuştu.