Kars'ta İSKEP medya bilgilendirme toplantısı

Kars'ta İSKEP medya bilgilendirme toplantısı
Kars'ta İSKEP medya bilgilendirme toplantısı
KARS (AA) - Türkiye Belediyeler Birliği tarafından uygulanan "İstihdam için Eğitim ve Koordinasyon Projesi" (İSKEP) medya bilgilendirme toplantısı...

KARS (AA) - Türkiye Belediyeler Birliği tarafından uygulanan "İstihdam için Eğitim ve Koordinasyon Projesi" (İSKEP) medya bilgilendirme toplantısı Kars'ta yapıldı.

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, bir otelde gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, yoksulluk ve dışlanmışlığın yalnız Kars veya Türkiye'nin değil, tüm dünyanın sorunu olduğunu söyledi.

İSKEP'in amacının, bu hedef kitle ve dezavantajlı gruplara yardımcı olarak topluma kazandırılmasını sağlamak olduğunu belirten Karaçanta, şunları kaydetti:

"Hedef kitlemizde  aile içi şiddete maruz kalan kadınlarımız, mahkumlarımız, madde bağımlılarımız, yoksullaşan halkımız var. Bunların hepsi hedef kitle dediğimiz dezavantajlı gruplar arasında yer almaktadır. Projenin asıl amacı hedef kitlelerini belirleyerek bunları topluma kazandırabilmek, proje kapsamında eğitmek ve yardımcı olmaktır. Bu Türkiye Belediyeler Birliği'nin hazırlamış olduğu bir programdır ancak, belediyeler birliği içerisinde 12 pilot belediye vardır. 12 pilot belediyeden birisi de Kars Belediyesi'dir."

Proje kapsamında geçtiğimiz şubat ayında 12 belediye olarak Portekiz'de incelemelerde bulunduklarını anımsatan Karaçanta, hemen hemen her gün Portekiz'de bir belediyeyi ziyaret ederek, dezavantajlı gruplar arasındaki çalışmaları görme fırsatı yakaladıklarını ifade etti.

Karaçanta, "Türkiye olarak bu proje başlamadan önce dahi dezavantajlı grupları bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde test etmiş ve bunlarla ilgili çalışmalara başlamıştık. Portekiz'de bu işi daha önce başlattığımızı gözlemledim"  diye konuştu.

Konuşmanın ardından İSKEP İstihdam Kilit Uzmanı Cleofe Guardigli, projenin amacı, hedefleri ve beklenen sonuçlarına ilişkin sunum yaptı.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Belediye

  ,

  Medya

  ,

  Aile

  ,

  Proje

  ,

  yoksulluk

  ,

  eğitim