Kars'ta ramazan yardımları

Kars'ta ramazan yardımları
Kars'ta ramazan yardımları
KARS (AA) - Kızılay Kars Şube Başkanı Necati Dallı, Türk Kızılay'ı olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere bağış kampanyası başlattıklarını...

KARS (AA) - Kızılay Kars Şube Başkanı Necati Dallı, Türk Kızılay'ı olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere bağış kampanyası başlattıklarını söyledi.

Dallı, yaptığı açıklamada, ''Bazı Şeyler Gönülden Kopmalı'' konseptinde hazırlanan kampanyanın 17 Temmuz'da sona ereceğini belirtti.

Kampanyanın bilinirliğinin sağlanması ya da güçlendirilmesinin Kızılay'ın yardım elini uzattığı ihtiyaç sahibi insanlar adına büyük önem taşıdığına dikkati çeken Dallı, şunları kaydetti:

" Ramazan bağış kampanyamızın devamında, Türk Kızılay'ı zekat modelinin de kamuoyu ile paylaşılmasını önemsiyoruz. Dinimizin şartlarından olan 'zekat' ihtiyaç sahibi insanlara yıl boyunca verilebilmektedir. Zekatın, ramazan ayında gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması ise toplum tarafından kabul görmekte, anlam kazanmaktadır. Zekatlarını Türk Kızılay'ı aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza birçok seçenek sunuyoruz.''

Dallı, bu kapsamda vatandaşların, tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 numaralı Türk Kızılay'ı posta çeki hesabına, Türk Kızılay'ı internet sayfası üzerinden zekat menüsünü kullanarak elektronik ortamda, 168 Türk Kızılay'ı ücretsiz danışma ve bağış hattından, Türk Kızılay'ı Şube Başkanlıklarından, zekat şartını belirterek ihtiyaç sahiplerine istedikleri miktarda zekatlarını yatırabileceklerini ifade etti.