Kars'ta sigara kaçakçılığıyla mücadele

Kars'ta sigara kaçakçılığıyla mücadele
Kars'ta sigara kaçakçılığıyla mücadele
KARS (AA) - Kars'ta yılın ilk 4 ayında sigara kaçakçılığı yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 11 kişiden 4'ü tutuklandı.Alınan bilgiye göre, İl...

KARS (AA) - Kars'ta yılın ilk 4 ayında  sigara kaçakçılığı yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 11 kişiden 4'ü tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışma kapsamında, yılın ilk 4 ayında 9 ayrı operasyonda 45 bin 128 paket kaçak sigara ele geçirildi ve kaçakçılıkta kullanılan 5 araca el konuldu.

Kaçakçılık olaylarına karıştıkları tespit edilen K.D, K.D, M.B, A.D, N.B, M.S.Y, A.A, D.S, İ.D, S.A, S.A. ve C.A'nın şüphelinin yakalanmasına yönelik Ağrı ve Iğdır illerinde yapılan eş zamanlı operasyonda, 11 kişi gözaltına alındı, firar eden bir kişinin yakalanması için çalışma başlatıldı.

Gözaltına alınanlardan 7'si ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, 4 şüpheli adli makamlarca tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Ekonomide kayıt dışılığı artıran, vergi adaletini bozan, piyasalarda adil rekabeti ortadan kaldıran ve insan sağlığını tehdit eden sigara kaçakçılığıyla mücadelemizin kararlılıkla devam edecek ve vatandaşlarımızın yapmış oldukları her türlü ihbar titizlikle değerlendirilmektedir" denildi.