Kars'ta SODES projeleri imzalandı

Kars'ta SODES projeleri imzalandı
Kars'ta SODES projeleri imzalandı
KARS (AA) - Kars Valiliği tarafından uygulamaya konan Sosyal Destek Projesi (SODES) kapsamında kabul edilen projeler için imza töreni...

KARS (AA) - Kars Valiliği tarafından uygulamaya konan  Sosyal Destek Projesi (SODES) kapsamında kabul edilen projeler için imza töreni düzenlendi.

Öğretmenevinde düzenlen törende, toplam 2 milyon 705 bin lira maliyetle 18 asil, 4 yedek proje  imza altına alındı.

Kars Valisi Günay Özdemir, burada yaptığı konuşmada, SODES'in Türkiye 'de 2008 yılından itibaren uygulanmaya başladığını söyledi.

Proje amacının dezavantajlı bölgelerde, özellikle geri kalmış, kalkınmakta olan bölgelerde toplumsal, ekonomik, kültürel anlamda gelişmeyi sağlamak olduğunu belirteN Özdemir, şöyle konuştu:

"Değişen şartlara göre hızlı bir şekilde kaynak aktarmak ve bunu hem kamuda hem sivil toplum örgütlerinin amaçları doğrultusunda hem de özellikle insan odaklı hizmetlerde kullanmak üzere kaynak aktarılıyor. Özellikle bu projelerin değerlendirilmesi bakanlık tarafından belirlenen kriterler çerçevesinde, valiliklerce belirlenmiş olan komisyonlar tarafından yerine getiriliyor. Daha önce bu projelerle ilgili hem kamudaki, hem de sivil toplum örgütlerimize biz bu projelerin nasıl hazırlanması gerektiğini, bu kriterler neler olduğunu anlatıyoruz."

Konuşmaların ardından Vali Özdemir, katılımcılarla birlikte projeleri imzaladı.