Kars'ta terör operasyonu

Kars'ta terör operasyonu
Kars'ta terör operasyonu
- Kars'ın Kağızman ilçesinde güvenlik güçlerince yapılan operasyonda, terör örgütü mensuplarınca kullanılan 2 sığınak, içerisindeki malzemelerle imha edildi

KARS (AA) - Kağızman ilçesi Mudur bölgesinde güvenlik güçlerince yapılan operasyonda ortaya çıkarılan terör örgütü mensuplarınca kullanılan 2 sığınak, içiresindeki çok sayıda yaşam malzemesiyle imha edildi.

Kars Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Kağızman ilçesi Madur bölgesinde sürdürülen ''Şehit Jandarma Astsubay Başçavuş Nurettin Öztürk-5'' operasyonu kapsamında, Silik Deresi mevkisinde bölücü terör örgütü PKK mensuplarınca kullanılan 2 sığınak ortaya çıkarıldı.

Atak taaruz helikopterlerinin desteğinde icra edilen operasyonda ortaya çıkarılan sığınaklarda, çok sayıda gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Sığınaklar, içerisindeki malzemelerle birlikte imha edildi.

Açıklamada, ''Kars il Jandarma Komutanlığımız, asli vazifesi olan tüm vatandaşlarımızın emniyet ve huzuru ile asayişin temin ve muhafazasını sağlamak için sorumluluk sahasında son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar terörle mücadele faaliyetlerine kesintisiz devam edecektir.'' ifadesine yer verildi.