Kars'ta üniversite öğrencisinin hayatını kaybetmesi

Kars'ta üniversite öğrencisinin hayatını kaybetmesi
Kars'ta üniversite öğrencisinin hayatını kaybetmesi
- Kredi yurtlar kurumunda kalan ve nefes darlığı şikayetiyle hastaneye götürülürken yolda hayatını kaybeden üniversite öğrencisi için mevlit okutuldu

KARS (AA) - Kafkas Üniversitesi'nde okuyan ve hastaneye götürülerken yolda hayatını kaybeden üniversite öğrencisi için mevlit okutuldu.

Üniversite yerleşkesindeki camide okutulan mevlit programına, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hidayet Metin Erdoğan, öğrenciler ve öğretim üyeleri katıldı.

Mevlitin ardından öğrenciler adına açıklama yapan Serkan Bilmez, arkadaşlarını kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

''Safinaz kardeşimiz kar tanesi anlamına gelen Berfin ismini çok severdi ve bu yüzden hepimiz onu Berfin olarak bildik, tanıdık'' diyen Bilmez, ''Berfinimiz birçoğumuz gibi maddi imkansızlıklara rağmen kendine bir gelecek kurmak için buraya okumaya gelmişti. Başta hocalarım olmak üzere çevresindeki herkes tarafından sevilen ve gerek okul içinde gerekse okul dışındaki yaşantısıyla örnek gösterilebilecek bir kişiliğe sahipti'' diye konuştu.

Bin 500 kişinin yaşadığı yurdun içinde bir revir odasının ve sağlık görevlisinin olmamasının yeni Berfinlerin ölmesine davetiye çıkardığını savunan Bilmez, "Bunun hesabını kim verecek? Çünkü artık yeni Berfinler kaybetmek istemiyoruz" dedi.


  ETİKETLER:

  Okul

  ,

  kar

  ,

  açıklama