Kars'ta zabıta denetimleri

Kars'ta zabıta denetimleri
Kars'ta zabıta denetimleri
KARS (AA) - Kars Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kaldırım işgalinde bulunan esnafları uyardı.Pazar ve Bakırcılar caddesinde esnafları dolaşan...

KARS (AA) - Kars Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kaldırım işgalinde bulunan esnafları uyardı.

Pazar ve Bakırcılar caddesinde esnafları dolaşan zabıta ekipleri, kaldırım işgalinde bulunan esnafları eşyalarını içeri alması yönünde uyarılarda bulundu.

Açıklamalarda bulunan Zabıta Müdürü Cengiz Anek, işgaliyede ısrar eden esnafların yaya trafiğini engelleyerek vatandaşların alışveriş yapma olanağını ortadan kaldırdıklarını söyledi.

Anek, esnaflardan dışarıdaki eşyalarını içeriye almasını isteyerek, ''Kaldırım işgaline karşı alınan şikayetler doğrultusunda sıkı bir denetim uygulayacağız. Bu konuda esnafların duyarlı davranması gerekir. Kaldırımların yaya geçitleri için kullanılması gerekiyor ve işgale izin vermeyeceğiz'' diye konuştu.

Kaldırım işgali konusunda yoğun şikayetler aldıklarını ifade eden Anek, ''Alışveriş eden vatandaşların kaldırımları kullanması gerekirken, işgal yüzünden yol ortasında yürümek zorunda kalıyorlar. Bu da insanları her acıdan hem sıkıntıya sokuyor hem de hayatını tehlikeye atıyor. Bu konuda gerekli uyarıları yaptık, esnaflarımızın kaldırımları işgal etmeyerek bize yardımcı olmalarını istiyoruz'' şeklinde konuştu.

Anek, eşyaların iş yerleri dışına konulmaması gerektiğini, kuralları ihlal eden esnaflar hakkında yasal işlem başlatacaklarını sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Pazar

  ,

  Alışveriş

  ,

  denetim

  ,

  ,

  Karşı