Kars'taki cinayet

Kars'taki cinayet
Kars'taki cinayet
- Eşi tarafından öldürülen anne ve iki çocuğu ile olayın ardından intihar eden babanın cenazeleri, toprağa verildi

KARS (AA) - Kars'ın Selim ilçesinde eşi tarafından öldürülen anne ve iki çocuğu ile olay sonrası intihar eden babanın cenazeleri, Oluklu köyünde defnedildi.

Kars Devlet Hastanesi morgundaki otopsi işlemlerinin ardından yakınları tarafından alınan Bilal Durmuş (24) ile eşi Özlem (23), çocukları Hanife (1) ve Hüseyin Durmuş'un (3) cenazeleri, Oluklu köyüne götürüldü.

Cenazeleri gören Bilal Durmuş'un babası Hayrettin ile annesi Nejla Durmuş sinir krizi geçirdi. Ayakta durmakta güçlük çeken Durmuş çiftini, yakınları sakinleştirmeye çalıştı.

Cenazeler, kılınan namazın ardından köy mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

Baba Hayrettin Durmuş, gazetecilere yaptığı açıklamada, oğlunun evden küserek ayrıldığını, ölüm haberini ise köylülerden aldığını belirterek, uzun süre gözyaşı döktü.

Bilal Durmuş'un amcasının oğlu Tahsin Durmuş da yaşanan olay karşısında büyük bir şok yaşadıklarına değinerek, "Olayı duyduğumuzda inanamadık. Bilal evini Ankara 'ya götürmek istiyordu. Fakat o akşam köyün bir kilometre ilerisinde çocuklarını, eşini ve kendisini katletmiş. Ailesi dağıldı, bir yuva temelli söndü gitti" dedi.

Köylülerden Fuat Bulut ise olay günü akşam namazından sonra 4 el silah sesi duyduklarını bildirerek, "Şimdiye kadar Oluklu köyünde böyle bir şey yaşanmamıştı. Köy halkının hepsinin dizleri kırık, halleri perişan. Herkes kendisi ve geleceği için ağlıyor. En ufak bir tartışmada bu zulüm yaşanır mı?'' diye konuştu.

Oluklu köyünde yaşayan  inşaat işçisi Bilal Durmuş (24), 6 Şubat akşamı cinnet getirerek eşi Özlem (23) ile çocukları Hanife (1) ve Hüseyin Durmuş'u (3) köyün çıkışında öldürdükten sonra intihar etmişti.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Akşam

  ,

  Köy

  ,

  İnşaat

  ,

  silah

  ,

  cinnet

  ,

  İntihar