Kars'taki tatbikat

Kars'taki tatbikat
Kars'taki tatbikat
KARS (AA) - Kars'ta Akbaba Atış Alanında yapılan tatbikat sonrası, bölgede patlamamış mühimmatlara karşı vatandaşlar uyarıldı.Kars Valiliğinden...

KARS (AA) - Kars'ta Akbaba Atış Alanında yapılan tatbikat sonrası, bölgede patlamamış mühimmatlara karşı vatandaşlar uyarıldı.

Kars Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Akbaba Atış Alanı ve tatbikat bölgesinde, 22-25 Haziran tarihlerinde atış ve tatbikat faaliyetleri icra edildiği belirtildi.

Yoncakellesi Tepesi, Arpaçukuru mevkisi ve Sırataşlar sırtı bölgesi yoğunlukta olmak üzere merkeze bağlı Yolaçan, Kümbetli, Dikme, Akbaba, Çerme, Esenyazı, Kocabahçe, Verimli, Küçükyusuf, Hacıhalil, Karakale, Gelirli, Azatköy, Ataköy, Karacaören köyleri civarında patlamayarak kör giden mühimmat bulunduğu ifade edildi.

Yapılan tüm aramalara rağmen söz konusu mühimmatların tam olarak yerinin tespit edilemediği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Patlamamış mühimmatlar nedeniyle Akbaba Atış ve Tatbikat Alanı can ve mal emniyeti bakımından tehlike arz etmektedir. Atış ve Tatbikat Alanı bölgesi yakınlarında mühimmata benzer tanımlanamayan bir cisim bulunduğunda oynanmaması, kurcalanmaması ve bulunduğunda doğrudan 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığının '474 212 60 24' -'474 212 54 79' veya İl Jandarma Komutanlığının 'Alo 156' numaralı telefonlarına bilgi verilmesi gerekmektedir."


    ETİKETLER:

    jandarma

    ,

    Karşı