Kars'tan Bayırbucak Türkmenlerine yardım

Kars'tan Bayırbucak Türkmenlerine yardım
Kars'tan Bayırbucak Türkmenlerine yardım
- Kars Ülkü Ocakları Başkanı Adıgüzel: - "Bayırbucak Türkmenleri yalnız değildir diyerek başlattığımız kampanyada 5 gün gibi kısa bir zamanda 2 kamyon gıda ve giyim malzemesi toplamayı başardık"

KARS (AA) - Kars Ülkü Ocakları İl Başkanı Tolga Adıgüzel, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz'un talimatıyla başlattıkları "Türkmendağı Yardım Kampanyası"nın yoğun ilgi gördüğünü belirterek, 5 günde 2 kamyon dolusu gıda ve giyim malzemesi topladıklarını bildirdi. 

Adıgüzel, yaptığı açıklamada, Bayırbucak Türkmenleri için başlattıkları yardım kampanyasının, beklentilerinin üzerinde destek gördüğünü ifade etti. 

Kampanyada hedefledikleri miktarın üzerinde bir yardım toplandığını dile getiren Adıgüzel, şunları kaydetti:

"Bayırbucak Türkmenleri yalnız değildir diyerek başlattığımız kampanyada, 5 gün gibi kısa bir zamanda 2 kamyon gıda ve giyim malzemesi toplamayı başardık. Tek gayesi Yüce Allah'ın rızasını kazanmak olan Ülkü Ocakları'nın yiğit neferleri, gecesini gündüzüne katarak Bayırbucak Türkmenleri için adeta seferber oldu. İki ayrı noktada, hedeflediğimiz rakamın çok üzerinde, ortalama bin beş yüz koliye yakın gıda ve giyim yardımı bizlere ulaştı." 

Adıgüzel, yardım kolilerinin 2 kamyonla Hatay'ın Yayladağı ilçesine gönderildiğini belirterek, destek veren Karslılara teşekkür etti.