KAÜ'de "Geriatri Hemşireliği" kursu

KAÜ'de "Geriatri Hemşireliği" kursu
KAÜ'de "Geriatri Hemşireliği" kursu
KARS (AA) - Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Kars Sağlık Yüksek Okulu ve Geriatri Hemşireliği Derneği tarafından "Geriatri Hemşireliği" kursu açılış...

KARS (AA) - Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Kars Sağlık Yüksek Okulu ve Geriatri Hemşireliği Derneği tarafından "Geriatri Hemşireliği" kursu açılış programı düzenlendi.

Tıp Fakültesi Salonu'ndaki programa, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çitil, Kars Sağlık Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Zümrüt Akgün Şahin, Hemşirelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Yeliz Akkuş, Geriatri Hemşireliği Derneği Başkanı Doç Dr. Sevgisun Kapucu, Adıyaman Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu Öğretim Üyesi Prof. Dr. Firdevs Erdemir, akademik ve idari personelin yanı sıra öğrenciler katıldı.

Programın Kars Sağlık Yüksek Okulu Hemşirelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Yeliz Akkuş ve Geriatri Hemşireliği Derneği Başkanı Doç. Dr. Sevgisun Kapucu'nun yaptığı konuşmalarla başladı.

Daha sonra Prof. Dr. Erdemir "Yaşamın yaşlılık dönemi ve hemşirelik", Dernek Başkanı Doç. Dr. Kapucu da "Yaşlanma fizyolojisi ve sorunlar" konulu sunumlarını yaptı.