Kayak Federasyonu Başkanı Yarar:

Kayak Federasyonu Başkanı Yarar:
Kayak Federasyonu Başkanı Yarar:
- "Sarıkamış'ta kayak sporunun çok büyük bir potansiyeli var"

KARS (AA) - Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar, Sarıkamış'ta kayak spor kulüplerinin temsilcileriyle bir araya geldi. 

Yarar, 13 Eylül 'de çıkan yangın sonucu hasar oluşan Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde incelemelerde bulunmak üzere geldiği Sarıkamış'ta, federasyon yönetim kurulu üyeleri ile Kars Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürsel Polat'ın da katılımıyla kayak spor kulüplerinin temsilcileriyle toplantı yaptı. 

Erol Yarar, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde oluşan hasarın bir an önce giderilmesi için gerekli inceleme ve hasar tespitlerini yaptıklarını belirtti. 

Hasar tespit raporunun çıkmasının ardından kısa sürede çalışmalara başlanacağını dile getiren Yarar, şunları kaydetti: 

"Merkezin sezona yetişmesi için bütün kurumlar seferber oldu, kimsenin şüphesi olmasın. Sarıkamış özellikle kayak sporu açısından çok önemli bir yere sahip. Sarıkamış'ta kayak sporunun çok büyük bir potansiyeli var. Bizler federasyon ve kulüpler olarak, bu potansiyeli çok iyi değerlendirmeliyiz. Altyapıdan gerek alp disiplini gerekse kuzey disiplini ve diğer branşlarda sporcu yetiştirilmesi konusunda birlikte hareket etmeliyiz. Kulüplerimizin sorunları, malzeme eksiği gibi konuları hızlı bir şekilde çözüp, sezona iyi bir başlangıç yapmalıyız."

Toplantıda daha sonra kulüp temsilcileri sorunlarını aktardı. 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  spor

  ,

  Kayak

  ,

  eylül

  ,

  kuzey

  ,

  Kulüp

  ,

  yönetim

  ,

  İnceleme