"Kayakla Oryantiring Türkiye Şampiyonası" tamamlandı

"Kayakla Oryantiring Türkiye Şampiyonası" tamamlandı
"Kayakla Oryantiring Türkiye Şampiyonası" tamamlandı
KARS (AA) - Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen "Kayakla Oryantiring Türkiye Şampiyonası", final yarışlarıyla tamamlandı.Sarıkamış...

KARS (AA) - Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen "Kayakla Oryantiring Türkiye Şampiyonası", final yarışlarıyla tamamlandı.

Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi Çamaşır Dere mevkisinde iki gündür devam eden yarışlara Hakkari, Kars, Bingöl, Van, Erzincan, İzmir, Bursa ve  Ankara 'dan 80 sporcu katıldı.

Kayaklı sporcular, 2300 rakımlı ormanlık alanda parmaklarına takılan elektronik cihazlarla yön bularak, varışa ulaşmak için kıyasıya mücadele etti.

Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Tekin Çolakoğlu, madalya töreninde yaptığı konuşmada, ilçede bu yıl ilk defa düzenlenen yarışları başarıyla tamamladıklarını söyledi.

Çolakoğlu, Türkiye'de kayakla oryantiringin yeni bir spor dalı olduğunu belirterek, sporcuların başarılı bir performans sergilediğini ifade etti.

Sporculara seslenen Çolakoğlu, "Sizler bu branşın ilkleri ve geleceği olacaksınız. Belki bazı teknik bilgi eksikliğinden aksaklıklar olmuştur ama o teknik bilgileri sizlerin mutlaka tamamlaması gerekiyor. Bunu çok önemsiyoruz ve sizleri bu konuda her zaman destekliyoruz" dedi.

Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy ise ilçenin kayak ve diğer spor dallarında uygun altyapıya sahip olduğunu vurgulayarak, ulusal anlamda gerçekleştirilen yarışların uluslararası olmasını da arzu ettiklerini dile getirdi.

Konuşmaların ardından dereceye giren sporculara madalyaları verildi.

İki gün süren yarışlarda derece elde eden sporcular, şöyle sıralandı:

Erkek - 21:

1. Tarık Kaya

2. Halil İbrahim Demir

3. Nihat Korucu

Erkek - 20:

1. Aykut Taşcı

2. Dilovan Orhan

3. Ümit Kızıldoğan

Erkek - 16:

1. Kasım Karataş

2. Yasin Özer 

3. Yasin Ayçiçek

Yeni başlayan erkek

1. Süleyman Ateş

2.Ömer Tilki

3. Soner Taşkın

Kadın-21:

1. Nuriye Uzuncan

Kadın -20:

1. Ayşenur Canatar

2. Rabia Önver 

3. Gülşah Bircan Akpınar

Kadın-16:

1. Rojda Işık

2. Melike Bilir

3. Ayşe Tokgöz

Yeni başlayan kadın

1. Gamze Boz

2. Kardelen İnan