Kayaklı Koşu A-B grubu Türkiye ön eleme yarışları

Kayaklı Koşu A-B grubu Türkiye ön eleme yarışları
Kayaklı Koşu A-B grubu Türkiye ön eleme yarışları
KARS (AA) - Kayaklı Koşu A-B grubu Türkiye ön eleme yarışları, Kars'ın Sarıkamış ilçesinde başladı.Türkiye Kayak Federasyonu 2014-2015 faaliyet...

KARS (AA) - Kayaklı Koşu A-B grubu Türkiye ön eleme yarışları, Kars'ın Sarıkamış ilçesinde başladı.

Türkiye Kayak Federasyonu 2014-2015 faaliyet programı kapsamında Sarıkamış'ın Acısu mevkisinde yapılan yarışlara, Türkiye'nin değişik illerinden yaklaşık 150 sporcu katılıyor.

İki gün sürecek yarışlarda minik, çocuk , genç ve büyükler kategorisinde sporcular dereceye girmek için mücadele edecek.

Kars Kayak İl Temsilcisi Şinasi Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yarışmalarda kategorilerine göre dereceye giren sporcuların 6 Mart'ta Bolu'da yapılacak Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası'na katılacağını söyledi.

Kar kalınlığının bir metreye ulaştığı Acısu mevkisinde yarışların heyecanlı ve çekişmeli başladığını belirten Yıldız, "Bu tür organizasyonların doğal güzelliği ve kar kalitesinin en iyi olduğu ilçemizde yapılması bizleri mutlu ediyor. Yarışların kazasız, belasız bir şekilde tamamlanmasını ümit ederek bütün sporcularımıza başarılar diliyorum" dedi.

Organizasyon, yarın yapılacak ikinci tur yarışlarıyla tamamlanacak.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Kayak

  ,

  Çocuk

  ,

  Tur

  ,

  kar

  ,

  genç

  ,

  2015