Kaybolan işitme engelli çocuğun bulunması

Kaybolan işitme engelli çocuğun bulunması
Kaybolan işitme engelli çocuğun bulunması
KARS (AA) - Kağızman ilçesinde kaybolduktan üç gün sonra çobanlar tarafından bulunan 8 yaşındaki işitme engelli Esra Bozyel, sağlığına...

KARS (AA) - Kağızman ilçesinde kaybolduktan üç gün sonra çobanlar tarafından bulunan 8 yaşındaki işitme engelli Esra Bozyel, sağlığına kavuştu.

Karagüney köyündeki evinden ayrıldıktan üç gün sonra Digor sınırındaki Yukarı Karagüney Yaylasında çobanlar tarafından bitkin halde bulunan Bozyel, tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi.

Evine getirilen Bozyel, daha önce  eğitim gördüğü Kağızman Melekler Evi Rehabilitasyon Merkezi'ne yeniden başladı.

Anne Esra Nur Bozyel, gazetecilere yaptığı açıklamada, 11 Haziran'da yayladaki çadırlarından oynamak için dışarı çıkan kızının üç gün sonra bulunduğunu söyledi.

Kızının bulunması için  İl Jandarma Komutanlığı, UMKE VE AFAD ekiplerinin seferber olduğunu anlatan Bozyel, "Üç gün boyunca ben de köylüler de kızımı aradık ama bulamadık. Hiç tahmin etmediğimiz bir bölgede, çobanlar tarafından bir türbenin üzerinde uyurken bulundu" dedi.

Rehabilitasyon merkezinin sahibi Mehmet Karataş ise kendisinin de Bozyel'in bulunması bölgede arama yaptığını anımsattı.


  ETİKETLER:

  AFAD

  ,

  jandarma

  ,

  eğitim

  ,

  engelli