Kaymakam Gürbüz, köy muhtarlarıyla bir araya geldi

Kaymakam Gürbüz, köy muhtarlarıyla bir araya geldi
Kaymakam Gürbüz, köy muhtarlarıyla bir araya geldi
KARS (AA) - Sarıkamış Kaymakamı Muhammed Gürbüz, köy muhtarlarıyla bir araya geldi.Gürbüz, Öğretmen Evi'nde düzenlenen toplantıda Sarıkamış'ın...

KARS (AA) - Sarıkamış Kaymakamı Muhammed Gürbüz, köy muhtarlarıyla bir araya geldi.

Gürbüz, Öğretmen Evi'nde düzenlenen toplantıda Sarıkamış'ın Türkiye 'nin ve bölgenin çok önemli bir ilçesi olduğunu, hak ettiği yere çok kısa sürede geleceğini ifade etti.

 Kent merkezi ve köylerdeki sorunların çözülmesi yolunda önemli projeleri bir bir hayata geçirdiklerini vurgulayan Gürbüz, şöyle konuştu:

"Sarıkamış, yaklaşık bir aydır, yazılı ve görsel olarak ulusal medyanın gündeminde geniş yer alıyor. Öncelikle şühedanın 100. yılında 100 bin kişinin katılımıyla çok anlamlı bir anma etkinliği gerçekleştirdik. Ardından kayak merkezimizde, kar festivali, off-road oyunları ve diğer sportif organizasyonlar yaptık. Bu emek ve yapılan yatırımlar kolay olmuyor. Bu manada devlet, hükümet , valilik, kaymakamlık, belediye , sivil toplum örgütleri, kamu kurumları çok ciddi emek sarf etti."

Toplantıda köylerdeki alt yapı sorunları, yapılacak projeler, muhtarlarla değerlendirildi.

Toplantıya, İlçe Özel İdare Müdürü Doğan İşçi, İl Genel Meclisi Üyeleri Hanali Çetinkaya, Güventürk Önal ,Murat Karakurt ve 55 köy muhtarı katıldı.