Kaymakam Gürbüz, STK temsilcileriyle bir araya geldi

Kaymakam Gürbüz, STK temsilcileriyle bir araya geldi
Kaymakam Gürbüz, STK temsilcileriyle bir araya geldi
KARS (AA) - Sarıkamış Kaymakamı Muhammed Gürbüz, STK temsilcileri, esnaflar, spor kulüpleri yöneticileri ve muhtarlarla bir araya geldi.Sarıkamış...

KARS (AA) - Sarıkamış Kaymakamı Muhammed Gürbüz, STK temsilcileri, esnaflar, spor kulüpleri yöneticileri ve muhtarlarla bir araya geldi.

Sarıkamış Değişim Derneği'nin organizasyonuyla ilçe merkezinde bir kafede düzenlenen toplantıya katılan Kaymakam Gürbüz, Sarıkamış'ın tarihte, turizmde, doğada marka şehir ve parlayan bir yıldız yapmak için bütün kesimlerin desteği ve katkısının olması gerektiğini söyledi.

Gürbüz, Sarıkamış'ta 12 ay boyunca üretim ve istihdama dayalı projeler üretilerek işsiz gençlere ve ilçe esnafına yönelik hamlelerin atılmasında STK'lara çok önemli sorumluluklar düştüğünü ifade ederek, şöyle devam etti:

"İlçemizde bulunan kayak merkezimiz mekanik tesisleri, pistleri ve doğal güzelliği ile Türkiye 'nin ve dünyanın önemli kayak merkezleri arasındadır ancak kayak merkezine gelen yerli ve yabancı turistlerin kayak yapıp tekrar uçakla geri döndüğü ve ilçe ekonomisine fayda sağlamadığı konusunda ciddi eleştiriler var. Bu konuda herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini, STK'ların bu konularda harekete geçmesi gerektiğini geldiğim günden beri izah ediyorum. Eğer biz kamu , özel sektör, STK'lar olarak birlikte hareket edemezsek, kalkınma, gelişme çok ağır olur. Zaman kaybından dolayı çok fırsat kaçırmış oluruz. Sarıkamış'ı tarihte, turizmde, doğada marka şehir ve parlayan bir yıldız yapmak için bütün kesimlerin desteği ve katkısı olmak zorunda."

Sarıkamış Değişim Derneği Başkanı Saim Ucun da ilçeye ciddi yatırımların gelmesi için Sarıkamış'ta birlik, beraberlik ve dayanışmanın şart olduğunu söyledi.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  spor

  ,

  Kamu

  ,

  Kaymakam

  ,

  Kayak

  ,

  Fırsat

  ,

  ilçe

  ,

  sektör

  ,

  zaman

  ,

  Birlik