Kaymakam Gürbüz'e veda yemeği

Kaymakam Gürbüz'e veda yemeği
Kaymakam Gürbüz'e veda yemeği
KARS (AA) - Kaymakamlar kararnamesiyle Çankırı'nın Ilgaz ilçe kaymakamlığına atanan Sarıkamış Kaymakamı Muhammed Gürbüz için veda yemeği...

KARS (AA) - Kaymakamlar kararnamesiyle Çankırı'nın Ilgaz ilçe kaymakamlığına atanan Sarıkamış Kaymakamı Muhammed Gürbüz için veda yemeği düzenlendi.

Sarıkamış Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nde düzenlenen yemeğe, Kaymakam Gürbüz, kurum amirleri, muhtarlar, STK temsilcileri katıldı.

Gürbüz, burada yaptığı konuşmada, Sarıkamış'ta çalıştığı sürede devletin imkanlarını verimli ve iyi kullanarak, kimi zaman bütün sınırları zorlayarak ilçeyi layık olduğu yere çıkarmak adına elinden geleni yapmaya çalıştığını söyledi.

Şühedanın yattığı topraklara hizmet etmenin onur verici olduğunu ifade eden Gürbüz, şunları kaydetti:

" Bugün burada helalleşme zamanı ama esasen ben bunu ayrılık olarak kabul etmiyorum. Sarıkamışlı olmanın, burada yaşamak yada burada doğmakla olduğunu düşünmüyorum. Ben de bir kardeşiniz olarak, bir Sarıkamışlı olarak bundan sonra da Sarıkamış için elimden geleni yapacağım. Hepinize davete katıldığınız için teşekkür ediyorum."

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Sarıkamış Şube Başkanı Osman Zekeriya Gül'de Gürbüz'e hizmetlerinden dolayı plaket verdi.

Gürbüz, davetlilerin elini tek tek sıkarak helalleşti.