Keçiören Belediye Başkanı Ak, Akyaka'da

Keçiören Belediye Başkanı Ak, Akyaka'da
Keçiören Belediye Başkanı Ak, Akyaka'da
KARS (AA) - Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Kars'ın tarihi ve turistik mekanlarını gezdi.Önceki dönemlerde kardeş belediye protokolü imzalanan...

KARS (AA) - Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Kars'ın tarihi ve turistik mekanlarını gezdi.

Önceki dönemlerde kardeş belediye protokolü imzalanan Akyaka Belediye Başkanı Muhammet Toptaş tarafından havalimanında karşılanan Ak, Seyyid Ebu'l Hasan Harakani Türbesi, Evliya Camisi, Kars Kalesi, Namık Kemal Kültür Evi'ni ziyaret ederek, Ermenistan sınırındaki Ani Ören Yeri'ni gezdi.

Daha sonra Akyaka Belediyesi'ni ziyaret eden eden Ak, Toptaş ile bir süre sohbet etti.

Akyaka Belediyesi ile kardeş belediye olduklarını anımsatan Ak, "Önceki dönemlerde meclis kararıyla iki belediye arasında protokol imzalanarak kardeş belediyecilik faaliyetleri yapılmış. Bu tür çalışmalar olsun olmasın tüm imkanlarımızla Akyaka Belediyesi'nin yanındayız" dedi.

Toptaş da sorunları dile getirerek, "Bu zamana kadar sorunlar geçici çözümler üretilerek giderilmeye çalışılmış ancak bundan sonra bu sorunları, kalıcı çözümlerle ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz" dedi.

Ak da ilçede yol yapımı ve her mahalle için birer çocuk parkı yapımı için destek olabileceklerini belirterek, ilçeye bir de damperli kamyon için yardımda bulunabileceklerini kaydetti.