Kutlu Doğum Haftası

Kutlu Doğum Haftası
Kutlu Doğum Haftası
KARS (AA) - Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.Karaçanta, mesajında, alemlere rahmet olarak...

KARS (AA) - Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

Karaçanta, mesajında, alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed Mustafa'nın (SAV) mübarek doğumunun bin 444. yıl dönümünü idrak etmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti.

Hz. Muhammed'in insanlığın karanlığa gömüldüğü bir zamanda, bütün insanlığı aydınlatmak ve bütün alemlere rahmet olmak için gönderildiğine dikkati çeken Karaçanta, şunları kaydetti:

"O, insanların ayrıştığı, kan ve gözyaşının hayata hakim olduğu bir zamanda, ahlakın ve edebin yok olmaya yüz tuttuğu anda 'güzel ahlakı' tamamlamak için gelmiştir bu fani dünyaya. O'nunla birlikte gelen Kitab-ı Mukaddes Kuran-ı Kerim ve Allah katında tek din olan İslam , insanoğlunun son ümidi ve kurtuluşunun vesilesi olmuştur. Her daim Hz. Muhammed efendimizin yolunda olmak dileği ile alemlere rahmet olarak gönderilen resulullah efendimizin dünyaya gelişlerinin 1444. yıl dönümünün Karslı hemşehrilerime, aziz Türk milletine ve bütün İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum."