Kutlu Doğum Haftası

Kutlu Doğum Haftası
Kutlu Doğum Haftası
KARS (AA) - Sarıkamış ilçesinde Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde "Kur-an ve Sünnette Birlikte Yaşama Kuralları" konferansı...

KARS (AA) - Sarıkamış ilçesinde Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde "Kur-an ve Sünnette Birlikte Yaşama Kuralları" konferansı düzenlendi.

  İlçe Müftülüğünce  Belediye Düğün Salonunda gerçekleşen program, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Yalova İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Muhammet Beyler, yaptığı konuşmada Kur'an ve sünnette, insanın Rab'bi, kendisi ve yaşadığı topluma yönelik bütün ilişkilerini ve yaşam tarzını kuşatan temel prensipler bulunduğunu söyledi.

Beyler, "Bu değerlerle donanan bir Müslüman, toplum içinde üstün değerlere sahip bir birey olarak seçkin bir konuma sahip olur. Müslüman Rab'bine, kendisine, ailesine, yakın çevresine ve içinde yaşadığı topluma karşı olan sorumluluklarını bilendir. Kur'an ve sünnetten hareket ederek, açık ve yalın bir şekilde insanlarla, sevgi ve saygıya dayalı ilişkiler içinde olmak durumundayız" dedi.

İlçe Müftüsü Hayati Yelkovan da hafta nedeniyle bir araya gelmenin ve Hz. Muhammed'i anmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, etkinliklere katkı sunanlara teşekkür etti.

Program, şiirlerin okunması ve semazen gösterisinin ardından ilahi dinletisiyle sona erdi.