Litvanya'nın Ankara Büyükelçisi Kudzmanas'dan SERKA'ya ziyaret

Litvanya'nın Ankara Büyükelçisi Kudzmanas'dan SERKA'ya ziyaret
Litvanya'nın Ankara Büyükelçisi Kudzmanas'dan SERKA'ya ziyaret
KARS (AA) - Litvanya'nın Ankara Büyükelçisi Kestutis Kudzmanas, Serhat Kalkınma Ajansı'nı (SERKA) ziyaret etti.Ziyarette Kudzmanas, SERKA Genel...

KARS (AA) - Litvanya'nın Ankara Büyükelçisi Kestutis Kudzmanas, Serhat Kalkınma Ajansı'nı (SERKA) ziyaret etti.

Ziyarette Kudzmanas, SERKA Genel Sekreteri Doç. Dr. Hüsnü Kapu ile yapılabilecek işbirliği konusunda istişarede bulundu.

Kapu, Büyükelçi Kudzmanas'a ülkedeki kalkınma ajanslarının yapısı, SERKA'nın çalışma alanları, araştırma raporları, işbirliği faaliyetleri, hayvancılık ve dış ticaret başta olmak üzere, bölgede önem taşıyan sektörler hakkında bilgi verdi.

Kudzmanas ise Avrupa 'nın en büyük hayvan yemi üreticilerinden olan Litvanya'nın aynı zamanda orman ve orman ürünleri imalatı, dış ticaret ve lojistik konularında örnek teşkil edecek çalışma yürüttüğünü belirterek, bu konuda SERKA ile işbirliğine açık olduklarını bildirdi.

Kudzmanas, önümüzdeki dönemde hayata geçecek Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi kapsamında, kurulacak lojistik merkeziyle bölgenin öneminin daha da artacağını belirterek buna yönelik yatırım yapmayı düşündüklerini ifade etti.