Milletvekili genel seçimi

Milletvekili genel seçimi
Milletvekili genel seçimi
- AK Parti Kars milletvekili adayı Uçum: - "Bizim için önemli olan Türkiye toplumunu, Türkiye milletini gözeten, koruyan ve ona zarar vermeyen seçeneklerin hayata geçirilmesidir"

KARS (AA) - Resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti Kars Milletvekili seçilen Mehmet Uçum, "Bizim için önemli olan Türkiye toplumunu, Türkiye milletini gözeten, koruyan ve ona zarar vermeyen seçeneklerin hayata geçirilmesidir" dedi.

Uçum, AK Parti İl Başkanlığında gazetecilere yaptığı açıklamada, seçimlerle büyük bir ders verildiğini, bunu anlamak gerektiğini söyledi.

"Nerede hata yaptığımızı Ankara 'da oturup konuşacağız" diyen Uçum, Kars'ı özel olarak değerlendireceklerini ifade etti.

Uçum, herkese teşekkür ederek, "Esas olan demokratik meşruiyettir, milli iradenin egemenliğidir. Bundan sonra Türkiye'nin önünde değişik senaryolar var. Bizim için önemli olan Türkiye toplumunu, Türkiye milletini gözeten, koruyan ve ona zarar vermeyen seçeneklerin hayata geçirilmesidir. AK Parti olarak bunu mutlak suretle yapacağız" diye konuştu.

Öz eleştirileri de yapacaklarını vurgulayan Uçum, "Türkiye'nin yeni dönemde uluslararası güçlerin kontrolüne geçmemesi için elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz" ifadesini kullandı.