Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
- MHP Kars İl Başkanı Özcan: - "Milliyetçi Hareket Partisi'nin geçmişte unvan verdiği, milletvekili adayı, belediye başkan adayı yaptığı ve önceki seçimlerde de sürekli başka partiler içerisinde yer alan isimler hep bir ihanet içerisinde hareket ediyor"

KARS (AA) - MHP Kars İl Başkanı Yaver Özcan, partilerinin geçmişte unvan verdiği, aday yaptığı bazı isimlerin ihanet içinde hareket ettiklerini ileri sürdü. 

Özcan, parti binasında milletvekili adayları Erkan Koçali ve Tuncay Aydın ile düzenlediği basın toplantısıyla seçim sonuçlarını ve sonrasında yaşanan tartışmaları değerlendirdi. 

Seçim öncesi MHP'nin yetkili kurulları ve genel başkanının imzasıyla aday listelerinin belirlenmesinin ardından bazı kesimlerin kamuoyunda fırtına koparmaya giriştiğini ifade eden Özcan, şunları söyledi:

"Milliyetçi Hareket Partisi'nin geçmişte unvan verdiği, milletvekili adayı, belediye başkan adayı yaptığı ve önceki seçimlerde de sürekli başka partiler içerisinde yer alan isimler hep bir ihanet içerisinde hareket ediyor. Ahlaksız iftiralarla konuştular. Hakkımızda seçim kampanyası süresince kamuoyuna başka başka şeyler anlattılar. Etnik kimlikten tutun da her konuda. Türk milliyetçiliğinde etnik kimlik kavramı yoktur, biz Türk milliyetçisiyiz. Milliyetçi olduğunu iddia edenler, bu partinin bir dönem belediye başkanlığı yapmış, il başkanlığı yapmış, milletvekilliği adaylığı yapmış, aday olmuş, aday adayı olmuş kişiler. Bu fitne grupları, sürekli kamuoyunu başka şeylerle meşgul etti ve adayımızı küçük düşürmek için ellerinden geleni yaptılar."