Miraç Kandili

Miraç Kandili
Miraç Kandili
- Kars Belediye Başkanı Karaçanta, mesaj yayımladı

KARS (AA) - Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Karaçanta, mesajında, Miraç Kandilinin Türk- İslam alemine birlik, beraberlik, sağlık, mutluluk, barış ve huzur getirmesini diledi.

Cuma gününü cumartesiye bağlayan gecede idrak edilecek, beş vakit namazın da farz kılındığı Miraç Kandilinin, Hz. Muhammed'e nasip olan mucizenin yıl dönümü olduğunu belirten Karaçanta, şunları kaydetti:

"Peygamber Efendimizin yüce makama ulaştığı bir mucizeyi ve bu mübarek yolculuğu ifade eden Miraç Kandilini kutlamanın heyecanını ve mutluluğunu yaşamaktayız. Bu vesileyle Miraç Kandilini fırsat olarak bilmeli, ibadet bilincimizi kuvvetlendirmeli, ahlakımızı güzelleştirmeli ve inandığımız değerlere bağlı kalarak yaşama niyet ve kararlığımızı yenileme gayretinde olmalıyız. Yüce dinimizin bizden istediği sevgiyi, şefkati, kardeşliği, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmeli, güvenli ve huzurlu ortamların oluşmasına gayret göstermeliyiz. Mübarek ramazan ayına adım adım yaklaştığımız bu mübarek gün ve gecelerde yapılacak olan dualarımızın daha makbul olacağı inancıyla Yüce Allah'a yönelmeli ülkemiz, milletimiz ve tüm Türk-İslam alemi için iyiliklerin ve güzelliklerin artması adına dualarımızı gerçekleştirmeliyiz."


  ETİKETLER:

  İslam

  ,

  Ramazan

  ,

  Belediye

  ,

  Fırsat

  ,

  Birlik