Miraç Kandili

Miraç Kandili
Miraç Kandili
KARS (AA) - AK Parti Kars İl Başkanı Ali Şakir Yurdakoş, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.Yurdakoş, mesajında, Miraç'ın Hz. Muhammed'in bir...

KARS (AA) - AK Parti Kars İl Başkanı Ali Şakir Yurdakoş, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yurdakoş, mesajında, Miraç'ın Hz. Muhammed'in bir gece Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya, oradan da yüce Allah'ın huzuruna vardığı, içerisinde pek çok hikmet ve sırların bulunduğu mübarek bir yolculuğun adı olduğunu belirtti.

Bu yolculuğun, varlık düzeyinde, hakikat göğünün katmanlarında olduğu kadar, Allah'a ulaşmak için kat etmesi gereken yolu görmek isteyenlere de emsal teşkil eden kutlu bir yolculuk olduğunu ifade eden Yurdakoş, şunları kaydetti:

"Bu anlamda Miraç, insanın erdem yolculuğunu, beşerilikten insaniliğe yükselişini ifade etmektedir. Bunalan ruhlara, manevi hayatın ihmaliyle daralan ve katılaşan kalplere bu gecenin huzur getirmesi dileğiyle hemşerilerimizin ve bütün Müslüman kardeşlerimizin Miraç Kandilini tebrik ediyor, bu mübarek gecede Yüce Mevla'ya açılan ellerin ve yapılan duaların kabul olmasını Cenab-ı Haktan niyaz ediyorum."