Öğrenciler şehitler için Kur'an okudu

Öğrenciler şehitler için Kur'an okudu
Öğrenciler şehitler için Kur'an okudu
KARS (AA) - Sarıkamış ilçesinde çocuklara yönelik düzenlenen yaz Kur'an kurslarına başlayan öğrenciler, Sarıkamış Şehitleri Anıtı'nda, 90 bin şehit...

KARS (AA) - Sarıkamış ilçesinde çocuklara yönelik düzenlenen yaz Kur'an kurslarına başlayan öğrenciler, Sarıkamış Şehitleri Anıtı'nda, 90 bin şehit için Kur'an okudu ve dua etti.

Sarıkamış Müftülüğüne bağlı ilçe merkezi ve köylerde açılan toplam 87 yaz Kur'an kursunda, bin 500'e yakın öğrenci eğitim görmeye başladı.

İlçe merkezindeki Merkez Kur'an Kursu öğrencilerinden yaklaşık 150 kişilik grup, İlçe Müftüsü Hayati Yelkovan ve hocalarıyla Sarıkamış-Kars karayolundaki Sarıkamış Şehitlik Anıtına giderek 90 bin şehit için Kur'an okudu.

Müftü Yelkovan, Sarıkamış Harekatı hakkında bilgi vererek, geçmişini bilmeyen toplumların geleceğini inşa etmelerinin çok zor olduğunu söyledi.

Çanakkale'de, Sarıkamış Allahu Ekber Dağlarında binlerce askerin gelecek nesillerin hür ve bağımsız yaşaması için şehit olduğunu belirten Yelkovan, "Bu toprakları canları pahasına bizlere emanet eden şühedayı hiçbir zaman unutmayacağız, unutturmayacağız. Onlar için dualarımızı hiçbir zaman eksik etmeyeceğiz. Sizler şühedanın yattığı bu topraklara her zaman sahip çıkıp onları duasız bırakmayınız. Çok çalışmak, çok okumak ve milli bilinç oluşturarak en zengin, en gelişmiş ülkelerle yarışmak zorundayız" diye konuştu.

Yelkovan, öğrenciler için Kur'an eğitiminin yanı sıra, Kars ve Sarıkamış'taki tarihi ve turistik mekanlara da gezi düzenleyeceklerini sözlerine ekledi.