Okul duvarları resimlerle donatıldı

Okul duvarları resimlerle donatıldı
Okul duvarları resimlerle donatıldı
 KARS (AA) - Sarıkamış  Fevzi Çakmak İlkokulu'nun duvarları, rengarenk resimlerle süslendi. Sarıkamış Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu öğrenim...

 

KARS (AA) - Sarıkamış  Fevzi Çakmak İlkokulu'nun duvarları, rengarenk resimlerle süslendi. 

Sarıkamış Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu öğrenim gören bir grup öğrenci, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Fevzi Çakmak İlkokulu'nda öğretmen ve birinci sınıf öğrencileriyle okulun çevre duvarlarını rengarenk ağaç, çiçek, hayvan ve çizgi film kahramanları figürleriyle donattı. 

Okul Müdürü Necife Kader Polat, gazetecilere yaptığı açıklamada, öğrencilerin yaratıcıklarını geliştirerek okul duvarlarını değişik motiflerle rengarenk boyayarak güzelleştirmeye çalıştıklarını söyledi. 

Gönüllü üniversite öğrencileri ve okulda görev yapan öğretmenlerin katkısıyla bu etkinliği gerçekleştirdiklerini belirten Polat, şunları kaydetti:

"Öğrencilerin okula bakış açılarını değiştirmek, okulda kendilerini daha mutlu ve huzurlu hissetmelerini sağlamak ve çocuklara hayvan, ağaç sevgisi kazandırmak amacıyla kolları sıvayıp, yaklaşık üç günlük çalışmada okul duvarlarını resimlerle doldurduk. Çocukların okula daha mutlu bir şekilde geldikleri ve okullarını çok sevdiklerini görmek bizleri daha da mutlu ediyor. Bizlere destek olan üniversite öğrencileri, öğretmenler, velilerimiz, okul aile birliği üyeleri ve esnaflarımıza teşekkür ediyoruz."