Okul servis aracı sürücülerine eğitim semineri verildi

Okul servis aracı sürücülerine eğitim semineri verildi
Okul servis aracı sürücülerine eğitim semineri verildi
- Sarıkamış'ta Taşımalı Eğitim kapsamında taşıma hizmeti vermekte olan okul servis aracı sürücülerine seminer verildi

KARS (AA) ? Kars'ın Sarıkamış ilçesinde Taşımalı Eğitim kapsamında taşıma hizmeti vermekte olan okul servis aracı sürücülerine seminer verildi.

Sürücülere, Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmeliği, Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği ve Karayolları Trafik Yönetmeliği çerçevesinde altı saatlik eğitim semineri verildi.

Sarıkamış Turizm Otelcilik Meslek Lisesi toplantı salonunda verilen seminerde konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Yılmaz, okul servis araçlarının çocukların can güvenliği açısından önemine değinerek," Araçlarda görevli personelin yaptıkları işin sorumluluğunun bilincinde olmaları açısından bu eğitim çok önemlidir. Sürücü arkadaşlarımız bu konuda duyarlı ve hassas davranmalarını önemle rica ediyoruz "dedi.

Milli Eğitim Şube Müdürü Atakan Karabağ da, servis aracı sürücülerine öğrenci taşıma uygulaması, idareci, öğrenci ve velilere karşı örnek oluşturacak davranış modelleri ile dikkat edilmesi gereken kurallar hakkında bilgi verdi.

İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru Çağatay Koçyiğit ise trafikte uyulması gereken kuralları slayt gösterimi ile anlattı.